piątek, 19 października 2012

Nowy "silnik" puzzli

Dzisiaj nadszedł dzień testu. Jesienne liście są pierwszym obrazkiem, który działa w nowej technologii. Mamy nadzieję, że test przebiegnie poprawnie i wkrótce wszystkie puzzle będzie można układać w ten sam, nowy sposób.

Staraliśmy się, żeby nie było dużej różnicy od strony obsługi gry, a nowości chcemy wprowadzać stopniowo. Pierwszą nową funkcją jest możliwość włączenia podglądu obrazka.

Z niecierpliwością czekamy na Wasze uwagi. Jeżeli pojawią się jakieś błędy - poinformujcie nas koniecznie.

8 komentarzy:

 1. Zgłoszone problemy zostały naprawione. Teraz testujemy na większej liczbie obrazków. Prosimy o zgłoszenia przez formularz kontaktowy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nawiązując do komentarza pod jednym z puzzli - jeżeli puzzle nie mieszczą się w okienku lub widać też jakieś paski, to prawdopodobnie powiększony został widok strony w przeglądarce. Normalny stan można zwykle przywrócić wciskając ctrl+0 (zero).

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję "bbb" za zgłoszenie i pomoc w rozwiązaniu błędu z pustymi puzzlami. Błąd występował w bardzo specyficznych warunkach, ale został już rozwiązany.

  OdpowiedzUsuń
 4. Już wszystkie puzzle działają z użyciem nowego programu. Dzięki temu w menu pokazała się dodatkowa opjca - możliwość sprawdzenia kto aktualnie układa puzzle (i jak dużo zostało mu jeszcze do końca). Mam nadzieję, że będzie to przydatne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całkiem dobry pomysł z tą nową zakładką "kto układa", ale panuje tu ... bałagan. Dobrze byłoby oddzielić puzzle "Twoje" od użytkowników, to po pierwsze, a po drugie uszeregować je według malejącej liczby "chętnych". Pozdrawiam ;))

   Usuń
  2. Ależ puzzle są podzielone na "oficjalne" i Użytkowników. W lewej kolumnie są te pierwsze, w prawej drugie. Jeżeli nie widać podziału na 2 kolumny, proszę o kontakt przez formularz na stronie.

   Co do kolejności - każda z kolumn ułożona jest według identyfikatorów - czyli w większości przypadków nowsze puzzle są wyżej.

   Ponieważ jednak strona jest dynamiczna (zawsze obrazuje aktualny stan, jej zawartość sama się zmienia bez przeładowywania), to puzzle, które wcześniej nie były układane pojawiają się na dole kolumn. Dzieje się tak dlatego, że przy innym ustawieniu (przy wstawianiu obrazków na początku) całość się za często "przesuwała" i trudniej było obserwować konkretne obrazki. Analogicznie z ilością układających - co chwilę może się ona zmieniać i układanie obrazków według tego powodowałoby ciągłe "skakanie".

   Usuń
 5. A co się dzieje gdy więcej niż jeden gracz układa pod tym samym nickiem?Może blokowanie możliwości wpisywania istniejących już nazw graczy,byłby tu rozwiązaniem???
  ika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nic takiego się nie stanie - nie da się nabić ujemnych punktów. Oczywiście można wprowadzić system zakładania kont (bez tego nie da się odróżnić czy ktoś wpisuje istniejącą nazwę bo grał wcześniej czy nie), logowania, mechanizmy przypominania zapomnianych haseł, ale z założenia puzzle mają być proste w obsłudze i możliwe do układania przez każdego, niezależnie od posiadanej wiedzy czy obycia w Internecie. To tylko zabawa.

   Usuń